Wiosna to czas zmian w naszym otoczeniu. Wielu z nas decyduje się wtedy dokonać drobnych remontów w domu lub też planuje nowe prace budowlane. Wiosna to doby czas na budowę ogrodzenia.

Ogrodzenie -ale jakie?

Wybór ogrodzenia najlepiej zacząć od zastanowienia się nad jego wyglądem. Czy chcielibyśmy aby ogrodzenie było mocno zabudowane aby nas nie było widać czy też żeby ogrodzenie było ażurowe np. z siatki ogrodzeniowej albo sztachet. Jakiego koloru chcielibyśmy ogrodzenie aby pasowało do elewacji naszego domu i koloru dachówki. Na te pytanie powinniśmy odpowiedzieć sobie w pierwszej kolejności. Jeśli będziemy już wiedzieć jak ma wyglądać nasze ogrodzenie możemy przystąpić do wyboru materiału z jakiego ma być wykonane.

Metalowe, drewniane czy plastikowe ogrodzenie?

Jeśli zależy nam na pełnym ogrodzeniu to ogrodzenie z metalu raczej odpada. Chyba że ktoś lubi takie nowoczesne ogrodzenia z blachy. Z pewnością lepiej sprawdzą się jednak ogrodzenia drewniane lub ogrodzenia plastikowe w postaci paneli. W przypadku ogrodzeń ażurowych wybór jest znacznie szerszy. Możemy tutaj wybierać spośród wszystkich rodzajów ogrodzeń. Pasuje tutaj zarówno siatka ogrodzeniowa, sztachety drewniane lub plastikowe, ogrodzenia kute czy ogrodzenia panelowe metalowe.

Inne kryteria wyboru ogrodzenia

Przy zakupie ogrodzenia kierujemy się nie tylko wyglądem ogrodzenia. Istotny wpływ na wybór ma cena ogrodzenia. Wśród najtańszych ogrodzeń w zakupie znajdują się siatka ogrodzeniowa oraz sztachety drewniane, jednakże biorąc pod uwagę fakt że ogrodzenie ma służyć przez wiele lat to należy wziąć pod uwagę także koszty eksploatacji ogrodzenia. Mamy tu na myśli wszelkie zabiegi konserwujące ogrodzenie jak malowanie czy impregnacja w przypadku ogrodzeń drewnianych. Biorąc pod uwagę to kryterium zdecydowanie najkorzystniej wypadają ogrodzenia plastikowe, które w zakupie są nieco drożne ale za to nie wymagają żadnych zabiegów konserwująco pielęgnujących.

Czytaj dalej
Marzec 08, 2017

W każdej stadninie koni znajduje się ujeżdżalnia a także pastwisko dla zwierząt. Aby zwierzęta nie uciekły każdy taki obiekt powinien być ogrodzony. Ogrodzenie dla koni powinno być zarówno wytrzymałe jak i posiadać elegancki wygląd. Takie wymogi spełniają plastikowe ogrodzenia farmerskie.

Czytaj dalej
Lipiec 13, 2016

Każdy hodowca zwierząt zdaje sobie sprawę jak ważnym elementem jego gospodarstwa jest ogrodzenie. Ogrodzenia farmerskie powinny być odpowiednio dobrane do typu zagrody gdyż jego niewłaściwe dopasowanie może być prawdziwym utrapieniem. Ogrodzenia farmerskie powinny być przede wszystkim wytrzymałe i mocne aby zwierzęta nie miały możliwości sforsowania go.

Czytaj dalej
Kwiecień 09, 2016

W zagrodach możemy natknąć się na różnego rodzaju ogrodzenia padoków. Niestety w większości stajni o wyborze materiału wykorzystanego do ogrodzenia wybiegów decyduje budżet. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na koszt budowy ogrodzenia, ale także koszty ich eksploatacji.

Czytaj dalej
Październik 09, 2015

Konie to ruchliwe zwierzęta, które uwielbiają przestrzeń. Dlatego, aby konie wybiegać się na padoku nie robiąc sobie przy tym krzywdy należy przestrzegać pewnych, zdroworozsądkowych zasad przy wyborze ogrodzenia dla koni. My proponujemy ogrodzenia PCV.

Czytaj dalej
Lipiec 15, 2015