Jeśli zmierza się uprawiać konopie niezbędne jest ustalenie w jakim celu takie konopie mają być hodowane. Jednym z celów hodowania konopi jest możliwość uzyskania z nich olejków, które są w stanie zapewnić właściwości lecznicze. Przy takich uprawach niezbędne jest zdecydowanie się na takie uprawy, które wykorzystują odpowiednie nasiona.

Wybór odpowiednich nasion

Wybranie odpowiednich nasion, z których będą wyrastały konopie ma bardzo duże znaczenie. Przekłada się to na uzyskanie takiego materiału, z którego będzie można uzyskać określone ilości substancji. Gdy chce się uprawiać uzyskać substancje, które są ważne w medycznej marihuanie niezbędne postawić na feminizowane nasiona konopi. Są to specjalnie wyselekcjonowane żeńskie odmiany, które pozwalają uzyskać znacznie lepszy materiał. Oczywiście na męskie wersje konopi siewnych można decydować się w przypadku, gdy zamierza się z upraw uzyskiwać nasiona. Ważne jest z tego powodu wstępne określenie jaki jest cel uprawy. W ten sposób można uprawiać rośliny w sposób efektywny, co pozwala na uzyskanie odpowiedniej ilości materiałów, które można następnie sprzedać.

Wybranie odpowiednich nasion ma również bezpośrednie przełożenie na to jak łatwa lub trudna będzie uprawa. Warto jest zdecydować się na takie nasiona, które są dopasowane do doświadczeń hodowcy. Pozwala to znacznie ograniczyć czas, który trzeba będzie poświęcać na dbanie uprawę. Jednocześnie trzeba liczyć się z tym, że są nasiona, która będą wymagały znacznie lepszych warunków glebowych czy atmosferycznych. Zawsze warto to sprawdzić przed zdecydowaniem się na wybór konkretnego nasiona konopi włóknistej, który będzie uprawiany pod uzyskanie materiału pod konkretne zastosowanie.

Ocena opłacalności hodowania konopi

Ważne jest przed zdecydowaniem się na uprawę konopi, aby dokonać odpowiedniej analizy rynku. Pozwala to na znacznie lepsze ocenienie tego, czy taka uprawa będzie opłacalna. Oczywiście ma to duże znaczenie, gdy hodowanie konopi ma być dochodowe. Zrealizowanie biznes planu pozwala uzyskać wiedzę czy rozpoczęcie takiej hodowli będzie w stanie przynosić oczekiwane efekty. Ma to szczególnie duże znaczenie dla tych hodowców, którzy będą dopiero zaczynali hodowanie konopi. Brak posiadania doświadczeń w realizowaniu takiej hodowli wymaga zdobycia wiedzy, która pozwala podejmować odpowiednich decyzji. Dokonanie właściwych ocen pozwala:

– wybrać odpowiednie nasiona bogate w CBD lub CBG,

– ocenić jakie materiały chce się sprzedawać,

– przygotować się do prowadzenia uprawy.

Przy uprawianiu konopi ważne bywa również, aby posiadać odpowiednie maszyny. Są one w stanie

zapewnić możliwość właściwego obsłużenia większych upraw. Wówczas ręczne zbieranie plonów nie jest możliwe. Przy wielu hektarach zasianych nasionami konopi trzeba używać odpowiedniego sprzętu, który jest w stanie zapewnić możliwość sprawnego zebrania całego materiału. Jednocześnie określone maszyny pozwalają na zbieranie między innymi materiałów, które następnie mogą być przeznaczone na siano. W tym względzie wielu rolników nie decyduje się na zbieranie takich materiałów ze względu na większe trudności w jego sprzedaniu.

Źródła:

Purehemp.pl

Zostaw komentarz