Najpopularniejsze rodzaje ogrodzeń w Polsce

Rynek oferuje nam szeroki wybór różnego typu ogrodzeń. Które z nich cieszą się największą popularnością? Sprawdzamy!

Ogrodzenia drewniane

W dobie, gdzie bycie eco jest modne, największą popularnością cieszą się ogrodzenia drewniane. Do ich produkcji wykorzystuje się drewno, a więc naturalny surowiec. Ogrodzenia drewniane uznawane są za uniwersalne, ponieważ świetnie sprawdzają się zarówno na wsi, jak i w mieście. Dostępne jest w wielu różnego typu konstrukcjach, dzięki czemu każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jednak warto mieć na uwadze, że jest to mało odporne ogrodzenie, wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych i częstej impregnacji.

Ogrodzenia akustyczne

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń akustycznych. Są to przede wszystkim ogrodzenia antyhałasowe, czyli takie, które zapewniają ciszę i spokój. Ogrodzenia akustyczne są wytrzymałe i solidne, a to zasługa tego, że produkuje się je z wysokiej jakości materiałów. Idealnie sprawdzają się zarówno na wsi, jak i w mieście, szczególnie tam, gdzie hałas jest najbardziej dokuczliwy. W tym miejscu warto też wspomnieć, że ogrodzenia akustyczne są łatwe w utrzymaniu, nie wymagają tak wielu pracy, jak ogrodzenia z drewna.

Ogrodzenia plastikowe

Dużą popularnością cieszą się również ogrodzenia plastikowe. Ich popularność wynika głównie z bardzo dobrych właściwości. Przede wszystkim ogrodzenia plastikowe są wytrzymałe na różnego typu czynniki zewnętrzne. Jednakowo radzą sobie z warunkami atmosferycznymi, biologicznymi, jak i uszkodzeniami mechanicznymi. Nie ulegają zniekształceniu, nie zmieniają się ich właściwości, ani też wygląd. Dzięki temu pozostają w nienaruszonym stanie przez długie lata.

Ogrodzenia kamienne

Zainteresowanie ogrodzeniami z kamienia także nie słabnie. Co więcej, zauważyć można, że producenci udostępniają coraz nowsze propozycje. Na korzyść tego rozwiązania przemawia fakt, że ogrodzenia z kamienia bardzo ładnie się prezentują. Dlatego sięgają po nie głównie te osoby, które chcą podkreślić wyjątkowość swojej posesji, nadać jej nietuzinkowego charakteru. Ogrodzenie z kamienia może wpasować się idealnie zarówno w styl wiejski, jak i miejski. Jednak również to ogrodzenie, które z czasem może wymagać od nas trochę pracy. Dlatego warto upewnić się, czy będziemy w stanie sprostać zabiegom pielęgnacyjnym.

Ogrodzenia metalowe

Nasze zestawienie najpopularniejszych konstrukcji zamykają ogrodzenia metalowe. Dostępne są w wielu ciekawych wariantach, więc nic dziwnego, że nadal wzbudzają tak duże zainteresowanie. Jednak tutaj również trzeba liczyć się z tym, że czekać nas będą liczne prace pielęgnacyjne.

Zostaw komentarz