Wielu osobą biały kolor kojarzy się z uciążliwym częstym czyszczeniem ogrodzenia które szybko ulega zabrudzeniu. W przypadku naszych ogrodzeń plastikowych te obawy są bezpodstawne. Wyjaśnienie dlaczego tak się dzieje zamieszczamy poniżej.

Ogrodzenia plastikowe i ich cechy

Ogrodzenia plastikowe z naszej oferty wykonane są z wysoko gatunkowego pcv. Materiał ten jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Powierzchnia ogrodzenia jest gładka więc woda i zabrudzenia spływają po jego powierzchni. Ogrodzenie nie ma struktury drewna więc nie ma także takich charakterystycznych zagłębień w których mógłby się zbierać brud. Oczywiście nie jest tak że ogrodzenia plastikowe się nie brudzą, tak jak na każdej innej powierzchni osiada chociażby kurz a mając na uwadze specyfikę użytkowania ogrodzenia a zwłaszcza ogrodzenia farmerskiego często ogrodzenia są obłocone.

Czyszczenie ogrodzenia dla koni

Jeśli już powstaną zabrudzenia o których pisaliśmy powyżej lub też inne to ogrodzenie można w łatwy sposób wyczyścić. Do czyszczenia ogrodzeń z plastiku nie trzeba specjalnych środków ani też narzędzi. Gładka powierzchnia ogrodzenia znacząco ułatwia czyszczenie i niejednokrotnie do umycia ogrodzenia wystarczy spłukanie go wodą najlepiej pod ciśnieniem z myjki ciśnieniowej lub nawet węża ogrodowego. Przy czyszczeniu nie należy ożywać ostrych narzędzi typu druciak aby nie porysować ogrodzenia. Do większych zabrudzeń można użyć środków czyszczących ale należy pamiętać aby nie były one żrące, płyn do naczyń czy uniwersalny płyn myjący sprawdzą się doskonale.

Zostaw komentarz