Ogrodzenia akustyczne Redukcja zanieczyszczeń hałasem – ogrodzenia akustyczne

photo

Ekrany dźwiękochłonne cena

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia dźwiękochłonne to obecnie bardzo częsty widok w miastach i wielu domach. Płoty, które są wykonane z blachy lub drewna, są instalowane, aby zapobiec niepożądanemu hałasowi z zewnątrz przed wtargnięciem do domu. Stosowanie ogrodzeń dźwiękochłonnych, szczególnie tych wykonanych z pianki, jest coraz częstsze ze względu na wzrost liczby przypadków zanieczyszczenia hałasem w miastach. Dźwiękochłonne ogrodzenie jest przeznaczone do zmniejszenia zanieczyszczenia dźwiękowego spowodowanego przez hałas ruchu, podwórko gadaniny, a nawet zwierząt domowych.

Parawan akustyczne ogrodowe

Kilka stanów ma różne prawa odnoszące się do instalacji barier dźwiękowych w różnych częściach autostrad. Jednak niektóre stany, takie jak Ohio i Nowy Jork, nie pozwalają na instalację ogrodzeń akustycznych. W rzeczywistości, bariera dźwiękowa autostrady nie jest obowiązkowym przepisem w tych dwóch stanach. Ponadto, bariera dźwiękowa może być zainstalowana, ale musi być umieszczona wystarczająco daleko od dróg, aby zanegować efekt ogrodzenia. Oznacza to, że może trzeba zainstalować barierę co najmniej trzy do sześciu mil od hotelu, aby zanegować efekt hałasu autostrady.

Parawany dźwiękoszczelne

Kolejną korzyścią płynącą z instalacji ogrodzeń akustycznych jest redukcja hałasu. Ogrodzenia działają poprzez redukcję hałasu z zewnątrz, odbijając dźwięk z powrotem do wnętrza domu lub budynku. Jest to jednak tylko jeden ze sposobów, w jaki ogrodzenia akustyczne redukują hałas. Ogrodzenia te odgrywają również rolę w redukcji dźwięku poprzez zmniejszenie ilości odbitego dźwięku dzięki zastosowanemu materiałowi. Niektórzy eksperci uważają, że działają one poprzez redukcję echa i rozchodzenie się go do ścian budynku.

Parawany hałasu bezduszne

Wielu właścicieli domów jest bardzo zadowolonych z rezultatów redukcji dźwięku, jakie przynoszą ich ogrodzenia akustyczne. Jednak inni specjaliści nie zgadzają się z tym. Twierdzą oni, że chociaż ogrodzenia akustyczne pomagają zmniejszyć hałas, to nie pomagają zmniejszyć hałasu z drogi. Eksperci ci twierdzą, że bariera dźwiękowa oferowana przez ogrodzenia akustyczne nie redukuje hałasu ulicznego, a zamiast tego zwiększa natężenie hałasu pochodzącego z drogi.

Jeśli zastanawiają się Państwo, jaka jest różnica między ogrodzeniem akustycznym a masywną ścianą betonową, oto ona. Ogrodzenia akustyczne składają się z przerw pomiędzy listwami. W przypadku ściany betonowej, szczeliny te są wypełnione żwirem lub podobnym materiałem, który zmniejsza przenikanie hałasu przez przestrzeń. Z drugiej strony, gdy instaluje się modułowe ogrodzenia dźwiękoszczelne, szczeliny są wypełnione odpowiednią izolacją dźwiękową.

Istnieje kilka czynników, które określają przydatność ogrodzeń akustycznych dla Twojego domu lub biura. Po pierwsze, musisz znać wysokość swojego sufitu. Im wyżej się znajdujemy podczas instalacji ogrodzenia, tym niższe muszą być bariery. Drugi czynnik dotyczy przestrzeni pomiędzy barierami a sufitem pomieszczenia. Jeśli masz wysoki sufit, będziesz potrzebował szerszej szczeliny niż w przypadku niskiego sufitu.

Parawan dźwiękochłonne zapłata

Jeśli chodzi o redukcję hałasu, pierwszą opcją jest próba utrzymania otoczenia wolnym od hałasu. W tym celu można zainstalować przegrody na obwodzie ogrodzenia lub użyć izolacji akustycznej. Trzecią opcją jest to, że przy użyciu plastikowych arkuszy na barierze w celu zmniejszenia hałasu. Ponieważ plastik jest chłonny w przyrodzie, opcja ta nie koliduje z normalnym przepływem powietrza w domu lub biurze. Po podjęciu decyzji w sprawie rodzaju redukcji hałasu, którego potrzebujesz, możesz przejść do projektowania ogrodzeń akustycznych.

Ogrodzenia akustyczne, które mają metalową powierzchnię są najbardziej odpowiednie dla tych, którzy chcą zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem z zewnątrz. Te rodzaje ogrodzeń są najlepiej nadaje się do domów lub biur, które nie mają źródła bieżącej wody. Jednak instalacja tego typu ogrodzenia wymaga więcej konserwacji i jeśli mieszkasz w obszarze, gdzie zanieczyszczenie hałasem jest dużym problemem, to powinieneś poszukać innych opcji. Na przykład, można rozważyć zainstalowanie barier antykolizyjnych dla pojazdów jadących w pobliżu domu lub biura. Można również zainwestować w żywopłot z kolców wokół budynku. Niezależnie od wybranej opcji, upewnij się, że szukasz produktu, który otrzymał dobre recenzje od ludzi, którzy go używają.

Zostaw komentarz