Ogrodzenie jest niezbędnym elementem architektury każdego domu. Do podstawowych elementów ogrodzenia należą przęsła ogrodzeniowe, brama oraz furtka. Brama jest bardzo ważnym elementem każdego ogrodzenia umożliwiając dostanie się na posesję. Z tego właśnie względu należy zwrócić szczególną uwagę na to aby była ona prawidłowo zamontowana a także właściwie przygotowana do każdej pory roku.

Przede wszystkim brama musi być dobrze wypoziomowana, aby otwierała się i zamykała luźno, bez tarcia. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza podczas zimy bowiem przy obniżonej temperaturze bramy i tak chodzą trochę ciężej, a źle wypoziomowana brama może się zatrzeć i uszkodzić.

Przy bramach przesuwnych, a zwłaszcza przy bramach automatycznie otwieranych podczas zimy, kiedy leży śnieg należy odgarniać śnieg z toru jazdy bramy. Bowiem przesuwając śnieg bramą można ją zniekształcić, a napęd automatyki może się spalić.

Na jesieni, jeszcze przed mrozami należy naoliwić zawiasy bramy rozwieranej aby nie uległy zatarciu.

Wszystkie wskazane powyżej czynności mają na celu przedłużenie żywotności naszego ogrodzenia. Ze względu na to iż budowa ogrodzenia jest sporym wydatkiem każdy posiadacz ogrodzenia wokół domu chce aby była to wieloletnia inwestycja. Z tego powodu przy budowie ogrodzenia warto poświęcić więcej czasu oraz pieniędzy na ogrodzenie aby potem w czasie eksploatacji nie musieć doinwestowywać w ogrodzenie posesji oraz móc cieszyć się pięknym, eleganckim a przede wszystkim zadbanym ogrodzeniem wokół domu.

Zostaw komentarz